Hollónászra készül a Debreceni Állatkert
Az idei év dinamikus gyűjteményi bővülésének köszönhetően a Debreceni Állatkert nemcsak számos, korábban sosem tartott fajjal gyarapodott, hanem több lakó is potenciális társat kapott, így a látogatók új állati szerelmek kibontakozásának is tanúi lehetnek.
A nagy szőröstatuk, majd a szarvcsőrűmadarak egymásra találása után legutóbb a hazánkban őshonos élővilág jeles képviselőjéhez, Klárihoz, az intézmény hollójához érkezett egy daliás fiatal hím a hollandiai Vogelpark Avifaunából június közepén. A leendő pár már közös röpdéjében ismerkedik, és a remények szerint a jövő évi költési időszakban szaporulattal is megörvendeztetik majd gondozóikat és a látogatókat.
A varjúfélék legnagyobb termetű képviselője, a holló (Corvus corax) Eurázsiában, Észak-Amerikában és Észak-Afrikában egyaránt elterjedt. A legkülönfélébb élőhelyekhez is kiválóan alkalmazkodik, beleértve az ember lakta területeket; opportunista mindenevőként bármit elfogyaszt, amit meg tud szerezni. Ebben segíti az állatvilág egészének viszonylatában is kiemelkedő intelligenciája és problémamegoldó-képessége, amelynek nyomán a kultúrában számos helyen jelenik meg az ész és a bölcsesség szimbólumaként. Ő egyben földünk legnagyobb termetű énekesmadara; a varjúfélékre jellemző módon remekül imitálja a környezetéből érkező hangokat, akár az emberi beszédet is. Jellemzően egy életre választ magának párt, akivel évről évre ugyanazt a költőhelyet keresik fel. Hazánkban védett állat, egyedszáma pedig sokáig tartó hanyatlás és ingadozás után az utóbbi másfél-két évtizedben mérsékelten növekedett.