Tovább bővült az ország legnagyobb jávorantilop-csordája!
A tavalyihoz hasonlóan az idei év is igen eseménydúsan telik a Debreceni Állatkert jávorantilop-csordájában, mivel a tavasszal született két borjú július 23-án újabb kis pajtást kapott – így ez egymás után a második év, amikor az intézmény nem kevesebb, mint három utóddal gyarapodott.
A kis nőstény nemét csak nemrég sikerült megállapítani, mivel anyja határozottan védelmezte őt a gondozók jelenlétében. Mindazonáltal jó egészségnek és kifogástalan étvágynak örvend, a sok pihenés mellett pedig egyre többször látható, ahogy környezetével ismerkedik vagy idősebb társaival játszik az Afrika-panoráma kifutóban.
Az Afrika déli és keleti szavannáin őshonos jávorantilop (Taurotragus oryx) a második legnagyobb ma élő antilopfaj, mivel a kifejlett bikák akár a 180 cm-es marmagasságot és az egytonnás testtömeget is elérhetik. Méretéhez hasonlóan impozáns a vöröses homokszínű szőrzetén húzódó függőleges fehér csíkozat és a többszörösen csavart, egyenes szarv, amely gyakran a fél méteres hosszt is meghaladja. A fajt főként az élőhelyvesztés és a húsáért, bőréért és trófeájáért való orvvadászata veszélyezteti, így szerepel a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) fenyegetett fajokat tartalmazó Vörös Listáján. Hazánkban igazi állatkerti ritkaságnak számít, hiszen csak Győrben és Debrecenben látható, ez utóbbi intézményben viszont évről évre új utódokkal bővülő csordával találkozhatunk.