Épített örökségünkről a Science Caféban

Debrecen átalakuló építészeti öröksége címmel Vadász Márton, a Történelmi és Néprajzi Doktori Iskola doktorandusza tart előadást a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatában. A Science Cafe november 20-án, szerdán 17 órától várja az érdeklődőket a Nagytemplom mögötti Emlékkertben a Karakter 1517 Könyvesbolt és Kávézóban.

A Debreceni Egyetem (DE) Tudományos Igazgatóságának szervezésében megvalósuló előadás-sorozat az intézmény friss kutatási eredményeiről számol be, a téma ezúttal nem csupán az intézményhez, hanem a városhoz is kötődik.

Debrecen épített öröksége a 20. század második felétől kezdve gyors ütemben kezdett átalakulni: az iparosítás hatására a városba költözők számára épített lakótelepek átformálták az évszázadok alatt kialakult utcaszerkezetet, utcaképeket.

- A 21. század eleje hasonló helyzetet teremt városunkban: a társasházak, bevásárlóközpontok építése a történeti belváros legrégebbi utcáin is nyomot hagy. A téma vizsgálata néprajzi szempontból is kiemelkedően érdekes – mondta a hirek.unideb.hu portálnak Vadász Márton, a DE Történelmi és Néprajzi Doktori Iskola doktorandusza.

Hogyan alakul át Debrecen, hogyan változnak az épületek, és hogyan reagálnak minderre a városban lakó emberek?

Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Vadász Márton, aki előadásában röviden kitér Debrecen „cívis” építészetének néhány fontosabb jellemzőjére, illetve bemutatja az említett változási folyamatot a Péterfia utca átalakulásának esetpéldáján.

A rendezvény időpontja: 2024. november 20., szerda 17 óra

Helyszín: Karakter 1517 Könyvesbolt és Kávézó (Debrecen, Nagytemplom mögötti Emlékkert)

Sajtóközpont - BZs