EconoMeet: szakmai fejlődés, közösségépítés és szórakozás a GTK-n

Nagy sikerrel zárult a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara által életre hívott szakmai élménytábor, az EconoMeet. A részt vevő ötven középiskolás a különböző szakterületek rejtelmeiben mélyülhetett el. A program célja, hogy a fiatalok betekintést nyerjenek az egyetem és a kar tudományos életébe, küldetésébe, valamint megismerjék jövendőbeli csoporttársaikat és oktatóikat már az egyetemi évek megkezdése előtt.

A tábor során a középiskolás diákok kiscsoportos projektmunkák keretében dolgoztak olyan aktuális témákon, amelyekkel a modern gazdasági és technológiai trendekre keresték a választ. Ezek közé tartozott például a „Netflix portfólióbővítés” projekt, amelyben elemezték a klasszikus televízió és az online streaming szolgáltatások közötti különbségeket, és javaslatokat dolgoztak ki az utóbbiak esetleges portfóliónövelésére.

Egy másik izgalmas projekt, a „Fesztiválok egy helyen, nyereségesen?” a fesztiválturizmus és a mobilapplikációk összefonódásának kérdését vizsgálta. A résztvevők az APP-OK Kft. FESZT-APP alkalmazásának jövőjéről gondolkodtak, amely minden magyar fesztivál programját egy felületen egyesítette, de az előfizetők száma jelentősen elmaradt a várttól. A „Back to the future?” projektben a diákok a jövő munkahelyét tervezték meg, ahol a hagyományos értékek és a legújabb technológiai trendek összefonódnak. 

Az EconoMeet nemcsak a szakmai fejlődést támogatta, a közösségépítésre és a szórakozásra is nagy hangsúlyt fektettek a szervezők. A diákok csapatépítő programokon, társasjátékesteken, sportvetélkedőkön és éjszakai logika-túrán vettek részt. Látogatást tettek a BMW Group debreceni gyárában, és megismerkedtek a Hallgatói Önkormányzat munkájával egy nagysikerű kvízest keretében.

A többnapos, ingyenes tábor több mint ötven GTK-s oktató, kolléga összehangolt munkájának eredménye. A programot egy zárókonferencia koronázta meg, amelyen a diákok bemutatták, milyen eredményre jutottak a szakmai munka során.

A tábor kiváló lehetőséget nyújtott a fiatalok számára, hogy már az egyetemi évek megkezdése előtt megismerkedjenek leendő környezetükkel és jövőbeli karrierlehetőségeikkel, miközben élményekkel gazdagodtak és új barátságokat kötöttek. Ezen felül a résztvevők 20 felvételi pontról szóló igazolását kaptak, melyet „jóváírnak” nekik, amennyiben a jövőben a felvételi eljárás során a DE GTK valamely szakjára jelentkeznek.

Ősszel további szakmai programokkal készül a kar, lesz például több modulos kompetenciafejlesztő workshop-sorozat, emelt matematika kurzus és egy újabb tábor is várja a diákokat.

 

Sajtóközpont